Udako jaiak 2018

Martitzenean hasiko dira Astrabuduko jaiak

Ulpianogaz argazkiak ateratzeko aukera egongo da eguazten goizean. © ERANDIOKO UDALA

Ulpianoaren jarraitzaileek sei eguneko festaz gozatu ahal izango dute martitzena eta domeka bitartean. Txupinazoak eguaztenean izango dira.

Jai-egitaraua

Abuztuak 7, martitzena

  • 11:00    San Jose egoitzara bisita.

Abuztuak 8, eguaztena

  • 11:00    Txikien kalejira, Ulpiano, trikitilari eta txistulariakaz, Josu Murueta plazatik abiatuta.
  • 11:30    Txikien txupinazoa, Mendiguren plazan.
  • 11:45    Jaioberriei harrera, Mendiguren plazan.
  • 11:45    Txikigunea zabaltzea (puzgarriak egongo dira), San Lorentzo kalean.
  • 12:15    Ulpianogaz argazkiak ateratzea, Mendiguren plazan.
  • 18:30    Axpurura igoera.
  • 19:00    Kuadrillen jaitsiera (nagusien eta txikien olinpiada), Axpurutik abiatuta.
  • 20:30    Pregoia eta txupinazoa, Extraviaus kuadrillaren eskumenez, iazko kuadrillen olinpiaden irabazi zituzten eta; Josu Murueta plazan.
  • 20:30    Txosnak zabalduko dituzte, Mendiguren plazan.
  • 20:45    Larrain-dantza, Mendiguren plazan.
  • 22:00    Nagusientzako dantzaldia, Josu Murueta plazan.
  • 23:00    Kapela-lehiaketa, Josu Muruetan.
  • 23:00    Kontzertua: Project Show taldearen ikuskizuna, Mendiguren plazan.

Abuztuak 9, eguena

  • 11:00    Txupinazoa.
  • 11:00    Kalejira, Txistu Iparraizegaz.
  • 11:00    Txikigunea: puzgarriak, umeentzako tailerrak eta ludoteka; San Lorentzo kalean.
  • 11:00    Tortilla-lehiaketan (nagusien olinpiada) izen-ematea, Tomas Aldekoa plazan.
  • 11:00    Sorpresa Kaxa film laburren lehiaketan izen-ematea (nagusien olinpiada), Tomas Aldekoa plazan.
  • 11:00    IX. Molto GP lasterketa, Candy Shopek antolatuta, Mendiguren plazan.
  • 12:00    Tarta-lehiaketa (txikien olinpiada), Tomas Aldekoan.
  • 12:30    Bike balance, Mendiguren plazan.
  • 13:15    Txikigunea: bits-jaia.
  • 16:00    VII. Poker-txapelketa, Novak tabernan. Izen-ematea ez da doakoa.
  • 17:00    Ginkana (nagusien olinpiada), San Lorentzo kalean.
  • 18:00    Txikien play-backak, Josu Murueta plazan.
  • 18:30    Txikien disko-festa, Josu Murueta plazan.
  • 19:30    Txakur Patruila bisitan, Josu Muruetan.
  • 21:00    Tierra Kritika, Txomin tabernak antolatuta.
  • 00:00    Omenaldi-taldeen Rock&Roll Gutxi Dago festibala: Triscando en la Hierba, Los Plateros eta Bribriblibli taldeek Marea, Platero y Tú eta Extremoduro taldeen omenez joko dute, Mendiguren plazan.

Abuztuak 10, barikua

  • 11:00    Txupinazoa.
  • 11:00    Kalejira gaita-joleakaz.
  • 11:00    Txikigunea: puzgarriak, umeentzako tailerrak eta ludoteka; San Lorentzo kalean.
  • 11:00    Paddle-surfeko lehiaketa (nagusien olinpiada), itsasadarrean.
  • 12:00    Ur-txirrista, New-rako jaitsieran.
  • 12:00    Meza nagusia, elizan.
  • 13:00    Soka-aurreskua, Trabudu dantzari-taldearen ikuskizuna, Bilboko Kontsulatua kalean.
  • 13:00    Kalejira, Udal Musika Bandagaz.
  • 14:00    Euskaraldiaren simulakroa.
  • 15:00    III. Elkartasunezko herri-bazkaria, Athletic Goitiko Taldeak eta Erandio Betiko Neskak klubak antolatuta, Bizkaiko Elikagaien Bankuaren alde; Mendiguren plazan.
  • 17:00    II. San Lorentzo Futbol Txapelketa, gazte-mailan, futbol-zelaian.
  • 17:00    Irrien Lagunak taldearen emanaldia, Udaleko Euskara Zerbitzuak antolatuta, Josu Murueta plazan.
  • 18:30    Olgetan Solas, Udaleko Euskara Zerbitzuak antolatuta, Josu Murueta plazan.
  • 19:30    Dantza-ikuskizuna, Trabudu dantzari-taldearena, Mendiguren plazan.
  • 22:30    Playback Ez Deitzearren musika-ikuskizuna (nagusien olinpiada), Mendiguren plazan.
  • 23:00    La Mara, Etxegorri tabernak antolatuta.
  • 00:00    Diskoteka ibiltaria, Trabudu plazan.
  • 00:30    Dantzaldia, Kresala taldeagaz, Mendiguren plazan.

Abuztuak 11, zapatua

  • 10:00    Txupinazoa.
  • 10:00    Marmitako lehiaketan izen-ematea, Tomas Aldekoan.
  • 10:30    Marrazki-lehiaketa, Mendiguren plazan.
  • 11:00    Kalejira, Txistu Iparraizegaz.
  • 11:00    Txikigunea: puzgarriak, umeentzako tailerrak eta ludoteka; San Lorentzo kalean.
  • 12:00    Askotariko kirolak, futbol-zelaian.
  • 12:00    IX. Tiragoma Txapelketa, Mendiguren plazan.
  • 13:00    Kalejira, Kantagune taldeagaz, Josu Murueta plazatik.
  • 16:00    XII. Xake Txapelketaren kanporaketak, Beltzez pubean.
  • 17:00    Txikigunea: puzgarriak; San Lorentzo kalean.
  • 17:00    XI. Igel-tokako txapelketa, Coppi tabernak antolatuta.
  • 18:00    V. San Lorentzo herri-lasterketa, Astrabudua taldeak antolatuta, Meso eta Atxe kaleen artean.
  • 19:00    Kick boxingeko erakustaldia, AKTk antolatuta, Josu Murueta plazan.
  • 19:30    Txorizo-jana, Meso eta Atxe kaleen artean.
  • 19:30    Kalejira, Bilbotarrak taldeagaz, Josu Murueta plazatik aterata.
  • 21:30    Sorpresa Kaxa film laburren erakustaldia, Josu Murueta plazan.
  • 22:30    Kontzertua, Skasti taldearena, Mendiguren plazan.
  • 23:00    Goatekea, Josu Murueta plazan.
  • 23:30    Erratzaren lehiaketa, Josu Murueta plazan.
  • 00:00    Kontzertua, The Locos taldearena, Mendiguren plazan.
  • 00:00    DJ Mangas eta Diskoteka Ibiltaria, Trabudu plazan.
  • 02:30    Erromeria, Urrats taldeagaz.

Abuztuak 12, domeka

  • 11:00    Txupinazoa.
  • 10:00    Kalejira, Txistu Iparraizegaz.
  • 11:00    Txikigunea: puzgarriak, umeentzako tailerrak eta ludoteka; San Lorentzo kalean.
  • 11:00    Paella-lehiaketa, Tomas Aldekoa plazan.
  • 12:00    Altxorraren Bila (txikien olinpiada), Josu Murueta plazan.
  • 13:00    Txikigunea: bits-jaia; San Lorentzo kalean.
  • 14:00    Elkartasun-paella, Trabudu plazan. Antolatzaileak: Mambo, Trabudu eta Primera Linea tabernak, Gaztela eta Leongo Zentroa eta Takolos irrati-kluba.
  • 14:00    XXIV. Arrantza-lehiaketa, itsasadarrean.
  • 16:00    XII. Mus-txapelketako finala, Beltzez pubean.
  • 17:00    Txikigunea: puzgarriak; San Lorentzo kalean.
  • 17:00    XI. Igel-tokako txapelketa, Coppi tabernak antolatuta.
  • 17:30    Herri-kirolen erakustaldia, Bilboko Kontsulatua kalean.
  • 18:15    Txapel-jaurtiketa, Bilboko Kontsulatua kalean.
  • 23:00    Olinpiaden sari-banaketa eta kuadrillei eskerrak ematea.
  • 23:45    Ulpianori agurra eta azken traka.