Kultura  Erandio 2017-08-07 12:00

Sanlorentzoak abuztuaren 9tik 13ra ospatuko dituzte, Astrabuduan

Astrabuduan, abuztuaren 9an emango diete hasiera San Lorentzo jaiei; ospakizunak abuztuaren 13ra arte iraungo dute.

Sanlorentzoak abuztuaren 9tik 13ra ospatuko dituzte, Astrabuduan
© ERANDIOKO UDALA | Ikusi handiago | Argazki originala

Egitaraua:

Abuztuak 9, eguaztena

  • 11:00 Txiki-kalejira, Josu Murueta plazatik.
  • 11:30 Txikien txupina, San Lorentzo kalean.
  • 11:45 Tailerrak eta puzgarriak, San Lorentzo kalean.
  • 11:45 Jaioberriei harrera, San Lorentzon.
  • 12:15 Talde-argazkia, Ulpianogaz, San Lorentzo kalean.
  • 12:30 Tirolina-jaitsiera, Tomás Aldekoan.
  • 18:30 Gaiteroen igoera, Axpurura.
  • 19:00 Kuadrillen jaitsiera, Axpurutik (umeen eta helduen kuadrillen txapelketa).
  • 20:30 Pregoia eta txupinazoa, Extraviaus eta Ta orain zer? kuadrillakaz, Josu Murueta plazan.
  • 20:30 Txosnen irekiera.
  • 20:45 Larraindantza, Mendiguren plazan.
  • 22:00 Dantzaldia, Josu Murueta plazan.
  • 22:30 Kapela-lehiaketa, Josu Muruetan.
  • 22:30 Kontzertuak: Jonan JDJ, Astrabu en Aktivo, Tierra Kritikal, Roni Ross eta Jampoleta DJa, Mendiguren plazan.
  • 23:00 Diskoteka mugikorra, Trabudun.

Abuztuak 10, eguena

  • 11:00 Izen-ematea, tortilla-lehiaketan, Tomás Aldekoa plazan (helduen kuadrillen txapelketa).
  • 11:00 Izen-ematea, "Corto caja sorpresa" lehiaketan, Tomás Aldekoan (helduen kuadrillen txapelketa).
  • 11:00 Tailerrak eta puzgarrian, San Lorentzo kalean.
  • 11:00 Txistularien kalejira.
  • 11:00 VIII. Molto GP lasterketa, San Lorentzo kalean.
  • 11:30 Bike balance, Mendiguren plazan.
  • 12:00 Izen-ematea, tarta-lehiaketan, Tomas Aldekoa plazan (umeen kuadrillen txapelketa).
  • 12:00 Meza nagusia, elizan.
  • 13:00 Soka-aurreskua, Bilboko Kontsulatua kalean.
  • 13:00 Udal Musika Bandaren kalejira.
  • 13:00 Tarta-lehiaketaren sari-banaketa, Tomas Aldekoa plazan.
  • 13:30 Tortillen aurkezpena, T. Aldekoan.
  • 14:30 Tortillen sari-banaketa, T. Aldekoan.
  • 16:00 Humor amarillo, San Lorentzon (helduen kuadrillen txapelketa).
  • 17:30 Txikien play-backa, Josu Muruetan (umeen kuadrillen txapelketa).
  • 18:00 Txikien disko-festa, Josu Muruetan.
  • 18:00 Helduentzako bits-jaia, San Lorentzo kalean.
  • 18:30 Txakur Patruila bisitan, J. Muruetan.
  • 19:00 Beste Bar kontzertuak, Perla, Plaza, Victor, Primera Linea eta Trabudu tabernetan.
  • 19:30 Film laburren aurkezpena, jai-batzordearen egoitzan.
  • 19:30 Euskal dantzak, Mendiguren plazan.
  • 20:00 Beste Bar kontzertuak, Perla, Plaza, Victor, Primera Linea eta Trabudu tabernetan.
  • 21:00 Umore-bakarrizketa, Boca Beats bikoteagaz, Josu Muruetan.
  • 22:15 Film laburrak, Josu Muruetan.
  • 22:30 Kontzertuak: Kauce, Hesian eta Diversion Rock taldeak, Mendiguren plazan.
  • 23:00 Diskoteka mugikorra, Trabudun.

Abuztuak 11, barikua

Euskararen Eguna

  • 11:00 Tailerrak eta puzgarriak, txikientzat, San Lorentzo kalean.
  • 11:00 Kalejira txistulariakaz.
  • 11:00 Paddle surf-a, itsasadarrean (helduen kuadrillen txapelketa).
  • 11:30 Ur-txirrista, New-rako jaitsieran.
  • 12:30 Kalejira, Tapatan taldeagaz, San Lorentzo kalean.
  • 13:00 Euskaraz berba eta eskulanak egin itzazu familiagaz, Mendigurenen.
  • 13:30 Bits-jaia, San Lorentzo kalean.
  • 15:00 II. Elkartasunezko Herri-bazkaria, Mendiguren plazan, Bizkaiko Elikagaien Bankuaren alde.
  • 16:00 Poker Txapelketa, Novak tabernan.
  • 16:15 Zordball-era igo, San Lorentzon.
  • 16:30 Funbolin Txapelketa, Mendigurenen.
  • 16:30 Athleticen Triviala, Mendigurenen.
  • 17:00 Irrien Lagunak, Josu Muruetan.
  • 17:30 Euskal Color Party, Busy eta Rodry DJakaz, Mendigurenen.
  • 18:30 Kantaguneren kalejira, J. Muruetatik.
  • 19:00 Beste Bar kontzertua, Stop tabernan.
  • 20:30 Bilbainadak, Los Txikis taldeagaz, Josu Murueta plazan.
  • 21:30 Sexu-erasoen kontrako ekitaldia.
  • 21:45 Cowboy taldearen kontzertua, Batzokiak antolatuta.
  • 22:15 Bideo-aurkezpena: "40 años de la comision de fiestas", Mendigurenen.
  • 22:30 "Por no llamarlo playback" ikuskizuna, Mendiguren plazan (helduen kuadrillen txapelketa).
  • 23:00 Diskoteka mugikorra, Trabudun.
  • 01:00 Dantzaldia, Kresala taldeagaz, Mendiguren plazan.

Abuztuak 12, zapatua

  • 10:00 Izen-ematea, Marmitako Txapelketan, Tomas Aldekoan (Akeitetze, Atxebeko eta SP Erandio tabernek antolatuta).
  • 11:00 XIII. Xake Txapelketa, Lurberrin.
  • 11:00 Tailerrak, puzgarriak eta marrazkien lehiaketa, San Lorentzo kalean.
  • 11:00 Txistularien kalejira.
  • 12:00 Askotariko kirolak, futbol-zelaian (umeen kuadrillen txapelketa).
  • 12:00 Tiragoma, Mendiguren plazan.
  • 13:00 Talde-argazkia, Ulpianogaz, Tomas Aldekoa plazan.
  • 13:30 Marmiten aurkezpena, T. Aldekoan.
  • 13:30 Beste Bar kontzertua, Beltzez Pubean.
  • 16:00 Marmitako-txapelketaren sari-banaketa, Tomas Aldekoan.
  • 16:00 Ginkana, Mendiguren plazan (helduen kuadrillen txapelketa).
  • 16:00 XI. Mus Txapelketa, Beltzez Pubean.
  • 16:00 VI. Tute Txapelketa, Batzokian.
  • 16:00 XXIII. Arrantza Lehiaketa, itsasadarrean.
  • 17:00 Txikientzako puzgarriak, San Lorentzo kalean.
  • 17:00 X. Igel-toka txapelketa, Coppi tabernak antolatuta.
  • 18:30 IV. Herri Lasterketa, Meso eta Atxe kaleetako bidegurutzean.
  • 19:30 Beste Bar kontzertuak, Etxegorri, Coppi, Egoki, Manbo, Gaztela eta Leongo Etxea, Museo eta Ritxard tabernetan.
  • 20:00 Txorizo-jana, Meso eta Atxe kaleen artean.
  • 20:00 Kick boxing-eko erakustaldia, Josu Murueta plazan.
  • 20:30 Beste Bar kontzertuak, Etxegorri, Coppi, Egoki, Manbo, Gaztela eta Leongo Etxea, Museo eta Ritxard tabernetan.
  • 21:30 Beste Bar kontzertuak, Etxegorri, Coppi, Egoki, Manbo, Gaztela eta Leongo Etxea, Museo eta Ritxard tabernetan.
  • 21:45 La Felliniren emanaldia, Josu Murueta plazan.
  • 23:00 Goatekea, Josu Murueta plazan.
  • 23:00 Erratzaren txapelketa, J. Muruetan.
  • 23:00 Porco Bravo, Desakato eta Gora Herria taldeen kontzertua, Josu Murueta plazan.
  • 00:00 Mangas DJa eta diskoteka mugikorra, Trabudu plazan.

Abuztuak 13, domeka

  • 11:00 Izen-ematea, Paella lehiaketan, Tomas Aldekoa plazan.
  • 11:00 Txistularien kalejira.
  • 11:00 Tailerrak eta puzgarriak, San Lorentzo kalean.
  • 12:00 Altxorraren bila jolasa txikien kuadrillentzat, Josu Murueta plazan (umeen kuadrillen txapelketa).
  • 13:00 Bits-jaia, San Lorentzo kalean.
  • 13:00 Erandioko Udal Musika Bandaren kalejira.
  • 13:30 Paellen aurkezpena, T. Aldekoan.
  • 13:30 Beste Bar kontzertuak, San Lorenzo, Aleitxetxe, Atxe Beko eta Novak tabernetan.
  • 14:30 Beste Bar kontzertuak, San Lorenzo, Aleitxetxe, Atxe Beko eta Novak tabernetan.
  • 16:00 XI. Mus Txapelketa (finalak), Beltzez Pubean.
  • 16:00 VI. Tute Txapelketa, Batzokian.
  • 17:00 Umeentzako puzgarriak, San Lorentzo kalean.
  • 17:00 X. Igel-toka Txapelketa, Coppi tabernak antolatuta.
  • 17:00 I. Futbol Txapelketa, futbol-zelaian.
  • 18:00 Herri-kirolak, Bilboko Kontsulatua kalean.
  • 18:30 Paella lehiaketaren sari-banaketa, Bilboko Kontsulatua kalean.
  • 18:30 Txapel-jaurtiketa, Bilboko Kontsulatua kalean.
  • 18:30 Dantza-lehiaketa, Josu Muruetan.
  • 19:30 Beste Bar kontzertua, Centralita jatetxean.
  • 22:00 Bakarrizketa, Raíl Fervégaz, Josu Murueta plazan.
  • 23:00 Kuadrillen txapelketaren sari-banaketa eta lagun-taldeei eskerrak ematea, Josu Muruetan.
  • 23:45 Ulpianori agurra eta azken traka, Josu Murueta plazan.

2017/08/09 - 2017/08/13

Erandio

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa