Maiatzaren 18tik 21era

Gaur abiatuko da estreinaldiz betetako Umore Azoka

Ander Zarraga 2023ko mai. 18a, 09:09
Besteak beste, dantza bertikal ikuskizunak estreinatuko dituzte Harrobik eta La Glo Zirko konpainiek.

Badator Leioako hitzordu kultural nagusienetako bat, gaur hasiko da Umore Azokaren XXIII. edizioa. Igandera bitartean, 43 konpainiak 90 emanaldi eskainiko dituzte Leioako kale eta plazetan. Besteak beste, Leioatik Leioako pasatuko diren Euskal Herriko ia 20 taldeen erdiek ikuskizun berriak estreinatuko dituzte. Hemen duzue hurrengo egunetarako programazioa.

Egitaraua:

Maiatzak 18, eguena

  • J.R. Aketxe plaza
    • 21:30ean The Black Blues Brothers: Let’s twist again
  • Errekalde plaza
    • 18:30 Jean Philippe Kikolas : Duelo
    • 19:30 Hortzmuga Teatro : El viejo, el buzo y la mar
    • 20:30 Rojo Telón : Transir
    • 23:30 Harrobi Dantza : Geure(R)A
  • Elexalde Errota aparkalekua
    • 18:30 Batcharte Dantza : Sor(Tu.e)Gina
  • Udaletxea
    • 18:30 Mariana Collado & Lucio A. Blaglivo : Recuerdos de margaritas
  • Estartetxe
    • 19:30 Mario Ezno : Las aventuras de Manolo Bolaño
  • Boulevard
    • 18:00 Pantzart : El juego de las metamorfosis
    • 20:30 Wetuntum : Crassh_duocircus
    • 22:00 Cia Barré Taldea : Nao-Now-Nau
  • Aldapa auditorioa
    • 22:30 Cia Vaivén : Anónima
  • Sabino Arana
    • 17:30 Des Equilibrats : Chamaleon
    • 20:30 Des Equilibrats : Chamaleon
  • Udondoko Boulevarda
    • 18:00 Capitán Maravilla : Non cras
    • 19:00 Aukeran Dantza Konpainia : Aiurri
    • 20:00 Capitán Maravilla : Non cras
    • 21:30 Aukeran Dantza Konpainia : Aiurri

Maiatzak 19, barikua

  • J.R. Aketxe plaza
    • 20:30 The Black Blues Brothers : Let’s Twist Again
  • Errekalde plaza
    • 18:00 La Glo Zirko Dantza : Ensueño
    • 19:00 Rojo Telón : Transir
    • 20:00 Jean Philippe Kikolas : Duelo
    • 21:30 Hortzmuga Teatro : El viejo, el buzo y la mar
    • 23:00 Cia Pau Palaus : Zloty
  • Elexalde Errota aparkalekua
    • 20:00 Batcharte Dantza : SOR(tu.E)GINA
  • JARDINES AYUNTAMIENTO
    • 17:30 Panta Rhei : Izarren hartza
  • Udaletxea
    • 18:30 Ambae Company : We all libe in a box
    • 19:30 Lazuz : Baktana
    • 21:00 Mariana Collado & Lucio A. Blaglivo :  Recuerdos de margaritas
    • 22:00 Miguel Barreto y La Pequeña Victoria Cen : Disculpa si te presento como que no te conozco
  • Boulevard
    • 18:00 Pantzart : El juego de las metamorfosis
    • 19:00 Trip De La Noria : Bolero para tres
    • 20:00 Cia Barré Taldea : Nao-Now-Nau
    • 21:30 Sokaire Violinistas : Sokairera bidaia
    • 22:30 La Raro : Kabbala
  • Institutua
    • 20:00 Non Sin Tri : Instants
  • Aldapa auditorioa
    • 17:30 Vaivén Circo : Anónima
    • 19:30 Vaya : Atempo
    • 22:30 Cia Uparte : Desprovisto
  • Sabino Arana
    • 17:30 Collectif Primavez : Laisse-moi
    • 20:30 Colleftif Primavez : Laisse-moi
  • Udondoko Boulevarda
    • 18:00 Proyecto Kavauri : Lullaby
    • 19:30 Trapu Zaharra : Eutsi Ramon
    • 20:30 Mario Ezno : Las aventuras de Manolo Bolaño
    • 21:30 Jimena Cavalletti :  B.o.b.a.s (Banda Orquestal Benéfica de Actos Sepulcrales)
  • Ibiltaria
    • 23:59 Lekittoko Deabruak & Zozongo:  Mingorri

Maiatzak 20, zapatua

  • J.R. Aketxe plaza
    • 12:30 Las Kakofónicas : La inauguración
    • 20:00 Las Kakofónicas : La inauguración
  • Errekalde plaza
    • 13:30 David Cebrián : WC
    • 19:00 David Cebrián : WC
    • 22:00 La Glo Zirko Dantza : Ensueño
    • 23:00 Cia Pau Palaus : Zloty
  • Elexalde Errota aparkalekua
    • 18:00 La Banda de Otro : Rodeo
    • 21:00 La Banda de Otro : Rodeo
  • Udaletxea
    • 14:00 Qabalum : La medida que nos ha de dividir
    • 18:00 Qabalum : La medida que nos ha de dividir
    • 19:30 Lazuz : Baktana
    • 21:00 Ambae Company : We all live in a box
  • Boulevard
    • 13:00 Sokaire Violinistas : Sokairera Bidaia
    • 19:00 Jam : L’actitud
    • 20:30 La Raro : Kabbala
    • 22:30 Zirkozaurre : Harreman
  • Institutua
    • 19:30 Non Sin Tri : Instants
  • Aldapa auditorioa
    • 18:30 Cia Uparte : Desprovisto
    • 20:00 Cia Chimichurri : Puntadas Sin Hilo
    • 21:30 Vaya : Atempo
  • Sabino Arana
    • 13:30 Kimua Dantza Cia : Generoa
    • 18:30 Kimua Dantza Cia : Generoa
  • Udondoko Boulevarda
    • 12:30 Proyecto Kavauri : Lullaby
    • 13:30 Trapu Zaharra : Aupa Ramon
    • 18:00 Miguel Barreto y La Pequeña Victoria Cen :  Disculpa si te presento como que no te conozco
    • 19:00 Jimena Cavalletti :  B.o.b.a.s (Banda Orquestal Benéfica de Actos Sepulcrales)
    • 20:30 Trip de la Noria : Bolero Para Tres
  • Ibiltaria
    • 21:30 Piszifaktoria Ideien Laborategia : Asfaltoaren Azpian, Euria
    • 23:59 Hortzmuga & Deabru Beltzak : Senta

Maiatzak 21, domeka

  • J.R. Aketxe plaza
    • 12:30 Wetumtum : Crassh_duocircus
  • Errekalde plaza
    • 13:30 Andoni Aresti Dantza : Eskola
  • Udaletxeko lorategiak
    • 13:00 Panta Rhei : Izarren hartza
  • Ibiltaria
    • 13:30 Piszifaktria Ideien Laborategia :  Asfaltoaren azpian, euria
  • Boulevard
    • 12:30 Zirkozaurre : Harreman
    • 13:30 Jam : L’actitud
  • Aldapa auditorioa
    • 13:30 Cia Chimichurri : Puntadas sin hilo
Irakurle agurgarria:

HIRUKA gure eskualdeko euskara hutsezko hedabide bakarra da; egunero 10 udalerriren berri ematen dugu, eta hilabetero doan duzu aldizkaria kalean, tokiko komertzioetan zein erakunde publikoen egoitzetan. Proiektua bizirik jarraitzeko, ezinbestekoa dugu zu bezalako irakuleen babesa eta ekarpen ekonomikoa.

Egin zaitez HIRUKAlagun eta gozatu euskaraz!


Izan zaitez HIRUKAlagun