2022/07/31 - 2022/08/07

Jaiak

Itzubaltzeta/Romo eta Pinuetako jaiak

Itzubaltzeta/Romo eta Pinuetako jaiak
Itzubaltzeta/Romo eta Pinueta, Getxo Leioa

Uztailak 31, domeka
Azoka Eguna

  • 10:00 Play-backeko CD-a edota Pendrive-a ematea, Kalamua Kalea.
  • 10:00 Eskupilota Txapelketa, Eskolako frontoian.
  • 10:00 Nekazaritza eta artisau azoka, Kalamua Kalean.
  • 12:00 Tabernen arteko Futbito Txapelketaren finala, Gobela kiroldegian.
  • 12:00 Poteo alaitua, Zasi Eskolaren eskutik.
  • 12:15 Pintxo-lehiaketa: Erromoko VII. Pintxoaren Bila, auzoko tabernetan.

Abuztuak 2, martitzena
Felix Arnaiz Eguna

  • 10:30 Toka-txapelketa, Romoko Ibar Nagusien Etxearen eskutik, Ibar Nagusien
    Etxea
    n.
  • 11:30 Aulki eta mahaien muntaketa, Cervantes plazan.
  • 12:30 Felix Arnaizi omenaldia, Ibaiondo Kalean.
  • 13:00 Plater irekia: izen-ematea, Cervantes plazan.
  • 14:30 Plater irekia: aurkezpena, Cervantes plazan.
  • 16:00 Plater irekia: sari banaketa, Cervantes plazan.
  • 17:00 Aulki eta mahaien bilketa, Cervantes plazan.
  • 19:00 Goitibeheren kontzentrazioa, Sta.Eugenia plazan.
  • 19:00 Katamaranen eta belaontzien jaitsiera Gobela ibaian zehar, Nahikari (Jai Batzorde) abeslari ezagunak alaituta.
  • 19:30 Goitibeheren kalejira.
  • 21:30 Goitibeheren igoera, Txistulariaren aldapan.
  • 22:30 Txistorrada, D. Ibarruri plazan.
  • 23:30 Erromeria: Urrats, D. Ibarruri plazan.

Abuztuak 3, eguaztena
Txupin eguna

  • 08:00 La Selvaren txanda Dolores Ibarruriko txosnan, Dolores Ibarruri Plazan.
  • 10:30 Toka-txapelketa, Romoko Ibar Nagusien Etxearen eskutik.
  • 11:30 Txiki-gunea, Sta.Eugenia plazan.
  • 12:00 Poteoa, Mandangax eta Notxuk antolatuta, Txosna-gunean.
  • 13:00 Txosnen irekiera.
  • 14:30 Bazkari herrikoia, txosna-gunean.
  • 16:30 Kuadrillen arteko olinpiadak, txosna-gunean.
  • 17:30 Txiki-gunea, Sta.Eugenia plazan.
  • 18:30 Fanfarria: El Despiste.
  • 19:00 - 22:00 Burruntzi-salmenta, jai-batzordearen txosnan, Romo Biziriren eskutik, txosna-gunean.
  • 19:30 Pregoia eta txupinaren jaurtiketa, Kresalaren eskutik, Kolas plazan.
  • 19:45 Kalejira: Goloka (kale animazioa); Erraldoiak, Agurrak Dantza Taldearen eskutik.
  • 20:30 Dantza-alardea: Zasi eskolaren eskutik, txosna-gunean.
  • 22:00 Transformismo: Las Fellini, Ganeta plazan.
  • 23:30 DJ Bull, txosna-gunean.

Abuztuak 4, eguena
Sonbreru Egua

  • 11:30 Txiki-gunea, Sta.Eugenia plazan.
  • 12:00 Umeentzako ezusteko eskulan-tailerra: Maite Eskulanaren eskutik, Ganeta plazan.
  • 12:00 Trikiti ibiltaria.
  • 15:00 Elkartasun-bazkaria, txosna-gunean.
  • 17:30 Txiki-gunea, Sta. Eugenia plazan.
  • 18:00 Arranoaren patruilaren erakusketa Romoko zeruan, paraxutetan salto egiten (Pali) Romoko Jaietako bandera eramaten.
  • 18:30 Fanfarria: El Despiste.
  • 19:00 XV. Herri-krosa, Ganeta plazan.
  • 19:00 Elkartasun Taloak, Gobelondo kalean
  • 19:00 - 22:00 Burruntzi-salmeta, jai-batzordearen txosnan, Romo Biziriren eskutik.
  • 19:30 Kartoizko Banda.
  • 20:00 Musika klasikoa: Estitxu Cabezón (bakarlaria), Gerorgina Barrios (pianoa), Jon Ander Tobalina (tenorra) eta Txus Diharce (aurkezlea), Rromo Kultur Etxean.
  • 21:00 Bertsojira: Nerea Barzabal eta Unai Mendiburu, txosna-gune
    an.
  • 21:00 Tekno gaua, D. Ibarruri plazan.
  • 22:00 Kontzertuak: Traveling Brothers eta Talco, txosna-gunean.
  • 22:30 Suzko zezena, antzinako trenbidearen barreren inguruan.

Abuztuak 5, barikua
Kuadrillen Eguna

  • 11:30 Txiki-gunea, Sta. Eugenia plazan.
  • 12:00 Txistulariak.
  • 12:00 Haurreko ezusteko eskulan tailerra, Txabiruren aulkian.
  • 13:30 Muztio Rallya, txosna-gunean.
  • 17:00 54. Poteo-Rallya, txosna-gunean.
  • 17:30 Txikigunea, Sta. Eugenia plazan.
  • 18:00 Umeentzako euskal eskulan-tailerra, Texas eta Gordon’s tabernen eskutik.
  • 18:30 Fanfarria: El Despiste.
  • 18:30 Txitxarriloa: Duo Alai, Ibar Nagusiaren eskutik, Ganeta plazan.
  • 19:00 Umeentzako herri-kirolen erakustaldi partehartzailea, Maiatzaren batean.
  • 19:00 Herri-kirolen erakustaldia, Maiatzaren batean.
  • 19:00 Elkartasun Taloak, Gobelondo kalean.
  • 22:00 Play-Back, D. Ibarruri plazan.
  • 22:00 Kontzertuak: Talde Lokalak eta Beietz, txosna-gunean.

Abuztuak 6, zapatua
Putxera Eguna

  • 09:00 Romoko X. Putxera Lehiaketa: izen-ematea, Ganeta plazan.
  • 11:00 Tabernen arteko zelai errea txapelketa, Sta. Eugenia plazan.
  • 12:00 Txapelak Bat kantulagunak, Txiskalesetik hasita.
  • 12:00 Triki ibiltaria.
  • 12:00 Haurrentzako bizikleta eta Molto motorren ginkana, Ciclos Olabarrietaren eskutik, Gobelaurren.
  • 13:00 Txikientzako pizza tailerra, Kai Kai tabernaren eskutik. Izena emateko: admin@kaikaipizza.com (4-10 urte) Urkizu kaleaan.
  • 12:00 Aerobic, txosna-gunean.
  • 13:00 Kantujira ibiltaria.
  • 14:00 Romoko X. Putxera Lehiaketa: aurkezpena Ganeta plazan.
  • 14:00 Erretiratuen bazkaria Ibar Nagusien Etxean.
  • 15:00 Etxe Merke eguna, etxe merkeetan.
  • 15:30 Romoko X. Putxera Lehiaketa: sari-banaketa, Ganeta plazan.
  • 17:00 Mus-txapelketa ofiziala, Iratxo Berrin.
  • 17:00 Tiragoma-lehiaketa, Gobelondo kalean.
  • 17:00 Bertso-saio: Andoni Egaña, Onintza Enbeitia, Naroa Torralba eta Eneko Lazkoz. Oier Iturralde gai-jartzailea. Ganeta plazan.
  • 18:30 Ezusteko froga Itzubaltzeta, Gaztetxearen eskutik txosna-gunean.
  • 20:00 Txitxarrillo: Serenade, Ganeta plazan.
  • 20:00 Auto baten zozketa jai-batzordearen txosnan, OTA egoiliar txartela aurkeztuz.
  • 20:30 Boxeo erakustaldia, Bunk3rren eskutik, txosna-gunean.
  • 21:00 toROMOland: 90’s-ko musika gaua, D. Ibarruri plazan.
  • 22:00 Suzko zezena antzinako trenbidearen barreren inguruan.
  • 22:00 Romo Reggae Festival: Roy Ellis, Natty Bo eta Trikome Banda, txosna-gunean.
  • 23:00 Kurloi Ezkertiarraren Esnea eta LDL, Ganeta plazan.
  • 23:59 Elkartasun kalejira, txosna-gunetik.

Abuztuak 7, domeka
Torilla Eguna

  • 06:00 Alpargata pertsonaien topaketa, txosna-gunean.
  • 07:00 Tanga lasterketa, Sta. Eugenia plazan.
  • 07:00 Iturri lasterketa, Sta. Eugenia plazan.
  • 08:00 Diana herrikoia, txosna-gunean.
  • 08:30 Cabarcenoko animalia basati eta exotikoak askatze ibiltaria.
  • 11:00 Puzgarriak, Sta. Eugenia plazan.
  • 12:00 Tortilak: izen-ematea, Bizarrak frutadenda eta Iusturi komertzioaren eskutik Ezequiel Aguirren.
  • 12:30 - 14:30 Tortilak: aurkezpena, Ezequiel Aguirren.
  • 16:00 Plaza-dantza, Zasi Eskolaren eskutik. Gobelondo kalean.
  • 17:30 Tortillen sari-banaketa, Ezequiel Aguirren.
  • 18:30 Bilbainadak: Gaupasa, txosna-gunean.
  • 19:00 Sardinada herrikoia, txosna-gunean.
  • 19:00 Erraldoiak eta buruhandiak, Agurra-ren eskutik.
  • 20:00 Romo Komedy Gaua: Nerea Garmendia eta Gorka Aguinagalde Txosnagune
  • 21:30 Sari-banaketa, txosna-gunean.
  • 23:30 Pobre de mí, ibiltaria.
  • 23:55 Azken traka, Ganeta zubian.
  • 23:59 Azken afaria eta play back-aren errepikapena, txosna-gunean.

Tabernen Egitaraua:

Abuztuak 3, eguaztena

  • 21:30 Zinema-txiki, Texas eta Gordon’s tabernen eskutik, Maiatzaren batean.

Abuztuak 4, eguena

  • 19:00 Txorizoa sagardotan, Gobela tabernaren eskutik, Zubietako kalean.
  • 20:00 XI. Txapel Lehiaketa, Andros tabernaren eskutik, Amaioa kalean.
  • 20:30 Kontzertua: Gonzalo Tambornini, La Mona, La Bodeguilla, Trokazulo eta Arotza tabernen eskutik, Gobelondo kalean.
  • 20:30 Kontzertua: Amauri Santacruz Band, Azken tabernaren eskutik, Kalamua kalean.
  • 20:30 Kontzertua: Nekrocake, Metalurdin tabernaren eskutik, Kresaltxu kalean.
  • 21:30 Zinema-txiki, Texas eta Gordon’s tabernen eskutik, Maiatzaren batean.

Abuztuak 5, barikua

  • 13:00 Txorizada popularra, La Mona, La Bodeguilla, Trokazulo eta Arotza tabernen eskutik, Gobelondo kalean.
  • 17:00 Euskal tailerrak, Texas eta Gordon’s tabernen eskutik, Maiatzaren Batean.
  • 18:00 Koldo Kalamar DJ, La Degus tabernaren eskutik Santa Eugenia plazan.
  • 19:00 ConFUNKsion Saioa, Kai Kai tabernaren eskutik, Urkizu kalean.
  • 19:00 Kontzertua: Good Times Sound System, Koldo tabernaren eskutik, Kresaltxu kalean.
  • 19:30 Kontzertua: Romones, Zer Nahi tabernaren eskutik, Kalamua kalean.
  • 19:30 Kontzertua: Kukamonas, Topa tabernaren eskutik, Santa Eugenia plazan.
  • 20:00 Kontzertua: YAO, Andros tabernaren eskutik, Amaioa kalean.
  • 20:30 Kontzertua: Blue Medusa, La Mona, La Bodeguilla, Trokazulo eta Arotza tabernen eskutik, Gobelondo kalean.
  • 21:00 Dantza-plaza, Texas eta Gordon’s tabernen eskutik, Maiatzaren Bata.
  • 21:00 Kontzertua: Gran Perro, Zer Nahi tabernaren eskutik, Kalamua kalean.
  • 23:00 Mojito Diskofesta, Basajaun tabernaren eskutik, Aurrezki Kutxan.

Abuztuak 6, zapatua

  • 13:00 Hirugiar bazkari popularra, La Mona, La Bodeguilla, Trokazulo eta Arotza tabernen eskutik, Gobelondo kalean.
  • 13:00 Igel Txapelketa, Koldo tabernaren eskutik, Kresaltxu kalean.
  • 13:00 Txikientzako pizza-tailerra, Kai Kai tabernaren eskutik izena emateko: admin@kaikaipizza.com (4-10 urte), Urkizu kalean.
  • 13:00 Barbakoa herrikoia, berriro tabernaren eskutik, Lope de Vegan.
  • 17:00 Mus Txapeleta ofiziala, Iratxo Berri tabernaren eskutikn, Ezequiel Aguirren.
  • 19:00 Kontzertua: Bass Herri Sound System, Baste tabernaren eskutik, Kresaltxu kalean.
  • 20:00 Kontzertua: Xumel The Band Andros tabernaren eskutik, Amaioa kalean.
  •  23:00 Mojito Diskofesta, Basajaun tabernaren eskutik, Aurrezki Kutxan.
Irakurle agurgarria:

Garai latzak dira. Ia egun batetik bestera gure bizimoduak hankaz gora jarri ditu birus batek, eta kolokan daude gauza asko. Hedabideontzat ere ez dira garai gozoak, noiz eta gure lanaren beharra inoiz baino agerikoagoa denean. Horregatik, zure laguntza materiala ere behar dugu aurrera jarraitzeko.

Honenbestez, HIRUKAlagun egitera animatzen zaitugu, urtean 35 euroko ekarpena eginda. Horretarako, jarri gugaz harremanetan administrazioa@hiruka.eus helbidera mezu bat idatziz edo beheko botoiari sakatuz.


Izan zaitez HIRUKAlagun