Egitaraua

Itzubaltzeta/Romo eta Pinuetako jaiak

Iker Rincon Moreno 2024ko mai. 2a, 11:09

Uztailak 28, domeka

10:00-17:00  Playback-erako diskoen entregatzea, jai-batzordearen postuan.
10:00-17:00  Artisautza eta nekazaritza azoka, Kalamua kalean eta Santa Eugenia plazan.
12:15 Pintxo-txapelketa, tabernetan.
12:30 Belaunaldien arteko jolasak, Ibar Nagusien Etxeak antolatuta, Santa Eugenia plazan.
12:30 Poteo animatua.
12:30 Eskulangintza-tailerra, Kalamua kalean.

Uztailak 30, martitzena

11:30 Mahaiak eta aulkiak muntatzea, Cervantes plazan.
13:00 Plater irekia, izen-ematea, Cervantes plazan.
13:30 Plater irekia, aurkezpena, Cervantes plazan.
16:00 Plater irekia, sari-banaketa, Cervantes plazan.
18:30 Goitibeheren kontzentrazioa, Santa Eugenia plazan.
19:00 Goitibeheren kalejira.
22:00 Goitibeheren igoera, Txistulariaren aldapan.
00:00 Erromeria: Lehian, Dolores Ibarruri plazan.

Uztailak 31, eguaztena

12:00 Txosnen irekiera, txosna-gunean.
13:00 Poteo animatua, Mandangax eta Notxu.
14:30 Herri-bazkaria, txosna-gunean.
16:30 Kuadrillen arteko olinpiadak, txosna-gunean.
18:30 Fanfarrea, kalez kale.
19:00 Txitxi-burruntzien salmenta, jai-batzordearen txosnan.
19:30 Pregoiaren irakurketa eta txupinaren jaurtiketa, Santa Eugenia plazan.
19:45 Kalejira, fanfarreagaz eta buruhandiakaz.
20:30 Dantzen alardea, Zasi Eskolagaz, txosna-gunean.
22:00 Las Fellini, Dolores Ibarruri plazan.
23:30 Mugimendu feministaren ekimena, Dolores Ibarruri plazan.
23:45 DJ Bull, Dolores Ibarruri plazan.

Abuztuak 1, eguena

11:00 Umeentzako parkea, Santa Eugenia plazan.
12:00 Trikitilariak, kalez kale.
14:30 Elkartasun bazkaria, txosna-gunean.
16:00 Bertso-saioa, txosna-gunean. Bertsolariak: Imanol Uria, Igor Elortza, Maddi Ana Txoperena eta Julio Soto. Gai-jartzailea: Erlantz Pazos.
17:00 Umeentzako parkea, Santa Eugenia plazan.
18:30 Fanfarrea, kalez kale.
19:00 XVII. Herri Krosa, Ganetan.
19:00 Talo-jan solidarioa, Gobelondo kalean.
19:00-03:00 Aiaraldeko Sound System, Dolores Ibarruri plazan.
19:30 Banda de Cartón, kalez kale.
21:00 Kontzertuak: S.A.D, Txerri Ugerrak, Kaos Urbano eta Oreinak, txosna-gunean.
22:30 Zezensuzkoa, Santa Eugenia plazan.
23:45 Mugimendu feministaren ekimena, txosna-gunean.

Abuztuak 2, barikua

11:00 Umeentzako parkea, Santa Eugenia plazan.
12:00 Txistulariak, kalez kale.
12:30 Felix Arnaizi omenaldia, Ibaiondo kalean.
13:30 Mosto Rallya, txosna-gunea.
14:00 Erretiratuen bazkaria, eskolako frontoian.
17:00 56. Rally Poteoa, txosna-gunean.
17:00 Umeentzako parkea, Santa Eugenia plazan.
18:00 Bits-festa, Santa Eugenia plazan.
19:00 Txitxarrilloa, Ibar Nagusien Etxearen eskutik, Ganeta plazan.
19:00 Buru-handiak eta txistulariak, Agurra taldeagaz, elizaren ondoan.
19:00 Herri-kirolak, Maiatzaren Bata kalean.
19:00 Talo-jan solidarioa, Gobelondo kalean.
21:30 Playback-a, Dolores Ibarruri plazan.
22:00 Kontzertuak: Auxili eta Nonbait erromeria, txosna-gunean.

Abuztuak 3, zapatua

09:00 II. Putxerak: izen-ematea, Ganeta plazan.
11:00 Umeentzako parkea, Santa Eugenia plazan.
12:00 Trikitilariak, kalez kale.
12:00 Umeentzako ginkana, bizikleta eta motorrakaz, Gobelaurren.
12:00 Txapelak Bat Kantulagunak, kalez kale.
12:00 Errioxatik Romora Dantza Alardea, txosna-gunean.
12:30 Kantugira, Kresaltsu Musika eta Kanta Taldea taldeakaz, Mona tabernan.
13:30 Aerobic, txosna-gunean.
14:30 II. Putxerak: aurkezpena, Ganeta plazan.
15:00 Etxe Merkeen Eguna.
16:00 Putxeren sari-banaketa, Ganeta plazan.
17:00 Umeentzako parkea, Santa Eugenia plazan.
17:00 Mus Txapelketa, Ondategi berrian.
17:00 Tiragoma Txapelketa, Gobelondo kalea.
18:30 Itzubaltzeta Gazte Asanbladaren proba sorpresa, txosna-gunean.
19:0 Bertsogira: Joanes Ilargi, eta Unai Mendiburu, kalez kale.
19:00 Kontzertuak, Metal Fest: Fear Crow, 4 Villains eta Memphis Belle, Dolores Ibarruri plazan.
20:00 Txitxarrilloa: Trio Menta, Ganeta plazan.
20:30 Kalejira, Pro Bolibiaren eskutik, Bizkaia Zubitik hasita.
21:15 Zezensuzkoa, Santa Eugenia plazan.
22:30 Pro Boliviaren ekitaldia, Santa Eugenia plazan.
22:00 Romo Reggae Festival: Gorka Suaia, Potato eta Xiberoots, txosna-gunean.
23:30 Kalejira, txosna-gunean.
23:30 Kontzertua: Kaspa de Rata, Dolores Ibarruri plazan.
00:30 Musika irekia, Dolores Ibarruri plazan.

Abuztuak 4, domeka

06:00 Alpargata pertsonaien elkarretaratzea, txosna-gunean.
07:00 Tanga lasterketa, txosna-gunean.
07:00 Txapen lasterketa, txosna-gunean.
08:00 Diana, herrian zehar.
12:00 Tortilla-txapelketa, izen-ematea.
12:30 Tortilla-txapelketa, aurkezpena, Trokazuloren aurrean.
13:00 Boliviako folklorearen defentsa, Santa Eugenia plazan.
16:00 Dantza plaza, Zasi Eskolagaz, Gobelondo kalean.
17:30 Tortilla-txapelketako sari-banaketa, Trokazuloren aurrean.
19:00 Bilbainadak: Gambara, txosna-gunean.
19:00 Buruhandiak eta erraldoiak, elizatik hasita.
19:30 Sardina-jana, txosna-gunean.
21:00 Sarien banaketa, txosna-gunean.
23:30 «Pobre de mi», txosna-gunetik hasita, kalez kale.
23:55 Jaien amaierako traka, Ganetako zubian.
23:59 Playback-en berriro ikustea, txosna-gunean.

Irakurle agurgarria:

HIRUKA gure eskualdeko euskara hutsezko hedabide bakarra da; egunero 10 udalerriren berri ematen dugu, eta hilabetero doan duzu aldizkaria kalean, tokiko komertzioetan zein erakunde publikoen egoitzetan. Eta orain doan bidaliko dizugu etxera nahi izanez gero! Proiektua bizirik jarraitzeko, ezinbestekoa dugu zu bezalako irakuleen babesa eta ekarpen ekonomikoa.

Egin zaitez HIRUKAlagun eta gozatu euskaraz!


Izan zaitez HIRUKAlagun